Loading...

Dantų Implantai

Keraminiai bemetaliai implantai

Jei netekote vieno ar kelių dantų – kiekvienas odontologas patars jums kuo skubiau juos atstatyti dantų implantais. Labai lengva įvardinti priežastis, kodėl dantis atstatyti skubu. Pradėsime nuo svarbiausios – trūkstant dantų negalime kokybiškai sukramtyti maisto ir dėl to nukenčia mityba. Sveiki dantys ima artėti vienas prie kito norėdami užpildyti defektą burnoje ir dėl to sutrinka sąkandis. Sutrikęs sąkandis gali sukelti smilkininio apatinio žandikaulio sąnario susirgimus, veido ir galvos skausmus, greitesnį dantų dėvėjimąsi, griežimą dantimis ir daug kitų problemų. Prarasto danties srityje ima “tirpti” kaulas, gali net sutrikti kalba. Jau nekalbant apie tai, kad pasijausite labai nesmagiai, kai jums kalbant ar juokiantis pašnekovas pastebės dantų defektą jūsų burnoje.

Yra kelatas būdų, kaip atstatyti trūkstamus dantis. Naujausias, estetiškiausias ir sveikiausias būdas yra keraminiai dantų implantai. Keraminiai arba cirkoniniai dantų implantai tai iš cirkonio dioksido (ZrO2) pagamintos dirbtinės dantų šaknys, kurias gydytojas implantuoja jūsų žandikaulyje, kad būtų galima atstatyti trūkstamus dantis.

Dažniausiai pacientų užduodami klausimi – kokį implantą pasirinkti, kad jis garantuotai prigytų, būtų ilgaamžis, tvirtas, estetiškas ir tvarus sveikatai? Mūsų nuomone dantų implantacijos ateitis yra bemetalė, todėl siūlome rinktis visiškai bemetalį dvitūrį Šveicarišką keraminį implantą ZERAMEX, kurio net prisukimo varžtelis pagamintas ne iš metalo, o iš anglies pluoštu sustiprinto net už titaną tvirtesnio polimero. 100% bemetalis sprendimas dantų implantologijoje! Vėliau grįšime prie klausimo, kodėl implantologija turi būti bemetalė, o dabar apie implanto prigijimą, ilgaamžiškumą, tvirtumą, estetiką ir tvarumą sveikatai.

1. Prigijimas ir ilgaamžiškumas. Daug mokslinių tyrimų patvirtina puikų keraminių implantų prigijimą ir ilgaamžiškumą. 2016 metais publikuota studija apie ZERAMEX implantų prigijimą patvirtino 96,7%- 98,5% prigijimo procentą. Kitos studijos atskleidė 5 metų ir 3 metų sėkmės rezultatus be jokių uždegimo požymių aplink implantus. Moksliniai tyrimai parodė, kad keraminių implantų prigijimas ir ilgaamžiškumas niekuo nenusileidžia titaniniams.

2. Tvirtumas. ZERAMEX keraminiai implantai yra neprilygstamo tvirtumo, biomechaninio stabilumo ir gamybos tikslumo. Net implanto atramos varžtas pagamintas iš anglimi sustiprinto polimero, kuris beveik dvigubai tvirtesnis už titaną (medžiagos tempiamasis stipris 2000 MPa, tampros modulis >160 GPa). Palyginimui – medicininio titano lydinio tempiamasis stipris 1100 MPa, tampros modulis >114 GPa.

3. Estetika. Balta keraminių implantų spalva yra optiškai pranašesnė už pilką titano spalvą. Panagrinėkime kodėl. Dėl natūralius dantis atitinkančios baltos implantų spalvos jų nesimato net esant plonoms dantenoms. Titaniniai implantai yra pilkos spalvos, todėl dažnai ir dantenoms suteikia pilkumo atspalvį arba joms atsitraukus, gali pasimatyti pats implantas. Tokiu atvėju keraminiai implantai turi pranašumų dėl baltos jų estetikos. Be to, kraujo cirkuliacija dantenose aplink keraminį implantą yra sulyginama su cirkuliacija natūralaus danties atvėju, kai tuo tarpu cirkuliacija aplink titano implantą yra žymiai mažesnė. Todėl dantenos aplink keraminį implantą yra sveikesnės ir estetiškesnės. Ant cirkonio implanto mažiau kaupiasi apnašos ir tai skatina sveikesnes dantenas, uždegiminių

reakcijų nebuvimą ir lengviau atliekamas dantų higienos procedūras .

4. Tvarumas sveikatai. Šis požymis mūsų nuomone – svarbiausias. Ateities medicina – tvari medicina ir ateities odontologija – tvari, biologinė ir holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą grįsta

odontologija. Kaip ir žadėjome, dabar grįžtame prie klausimo, kodėl tvari žmogaus sveikatai odontologija turi būti bemetalė ir kokie yra keraminių ZERAMEX implantų privalumai:

  • Biosuderinamumas ir korozijos nebuvimas. Kas yra korozija ir kaip tai susiję su dantų implantais? Korozija (iš lot. corrosio) tai metalų irimas dėl fizikinės ir cheminės sąveikos su aplinka. Tipiškaiusias korozijos pavyzdys – geležies rūdijimas. Dažniausiai vartojami titano dantų implantai yra metaliniai ir titanas, kaip ir visi metalai, veikiami aplinkos – YRA. Tai vyksta dėl cheminių ir elektrocheminių procesų. Kitaip tariant, kai tik titaninis implantas įsukamas į jūsų žandikaulį – jis pradeda koroduoti t.y. irti. Gerą titano implantų prigijimą ir atsparumą korozijai didžia dalimi galima paaiškinti tuo, kad jų gamintojai implantų paviršių padengia danga, kuri iš esmės yra keraminė (titano dioksidas ir kt. keraminės medžiagos). Deja, bakterijos, ant implanto paviršiaus ir korozija šį atsparumą susilpnina iki minimumo. Jei netolies bus kitų metalų (pavyzdžiui metalinis varžtelis, kuriuo prie implanto prisuktas danties vainikėlis, vainikėlio atramos bazė, metalo keramikos vainikėlis, metaliniai dantų breketai – irimas dar sustiprės. Moksliškai korozija pagal vykstančius procesus skirstoma į cheminę ir elektrocheminę. Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime gydytojai yra užrašę elektrokardiogramą ar elektroencefalogramą, todėl suprantame, kad mūsų organizmas yra sistema, per kurią visą laiką teką elektros srovės. Kol esame gyvi. Per dantis – taip pat. Todėl metalinis implantas dėl elektrocheminių procesų irs dar greičiau, o jei pavartosime dantų pastą ar skalavimo skystį su fluoru – sustiprinsime ir cheminę koroziją. Korozijos metu titano ir kitų metalų, esančių titano lydinyje, mikrodalelės patenka į aplinkinius audinius, limfinius mazgus ir visą organizmą. Galimas neigiamas pačio titano ir įvairių titano lydinyje esančių metalų (nikelio, vanadžio, aliuminio ir kitų…) jonų poveikis visam organizmui mažai ištirtas ir kontroversiškai vertinamas mokslinėje literatūtoje. Todėl geriau rinktis keraminius implantus pagamintus iš cirkonio dioksido, kuris yra biosuderinamas, bioinertiškas ir nesukelia jokių cheminių ar elektrocheminių reakcijų, galinčių įtakoti jūsų sveikatą. Jokių metalų priemaišų keraminių implantų sudėtyje nėra, todėl jie korozijos atžvilgiu saugūs jūsų sveikatai.
  • Alerginių reakcijų nebuvimas. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad apie 4% žmonių yra jautrūs (alergiški uždelsto tipo reakcijomis) įvairiems metalams, įskaitant titaną, todėl pacientams, pasirinkusiems titano implantus, pasiūlysime atlikti metalų tolerancijos testą MELISA. Geriausiai – prieš implantaciją. Uždelsto tipo alerginės reakcijos pasireiškia ne tik vietiniais simptomais paciento burnoje, bet ir tokiais sisteminiais sindromais kaip lėtinis nuovargis, depresija, galvos skausmai, sąnarių ir raiščių pažeidimai. Pasirinkus keraminę implantaciją jums nebereikės rūpintis dėl galimų alergijų.
  • Nelaidumas elektrai ir šilumai. Skirtingai nei metalai, cirkonio dioksidas praktiškai nelaidus šilumai ir elektrai, todėl geriant karštą gėrimą jums nereikės baimintis, kad karštis persiduos į audinius aplink implantą ir kalbant mobiliu telefonu nerūpės, ar jo elektromagnetinės bangos nepaersiduoda implantui. Naujausi moksliniai tyrimai vėl rodo, kad elektrinio laidumo nebuvimas sąlygoja mažesnį bakterijų kiekį implanto aplinkoje ir retesnius uždegimus aplink implantą.

Norėtume atsakyti dar vieną klausimą, padėsiantį Jums teisingai pasirinkti dantų implantą. Kodėl implantas turi būti ne tik bemetalis, bet ir dvitūris – prisukamas? Dvitūris reiškia, kad implantas (dirbtinė danties šaknis) ir danties vainikėlis su atrama – yra dvi atskiros detalės, sujungtos labai stipriu varžtu. Varžtas – taip pat labai svarbus elementas. Jei norite 100% tvaraus Jūsų sveikatai sprendimo – ir varžtas turi būti taip pat bemetalis. Kitaip negalite eliminuoti situacijos, kad varžto metalo jonai dėl galvaninių reiškinių nepateks į aplinkinius audinius. Jungtis varžtu yra tiksli ir patvari, bei grįžtama t.y. bet kuriuo metu jūsų danties vainikėlį bus galima nuimti nuo implanto ir pakeisti kitu. Danties vainikėlio cementavimas neleidžia užtikrinti optimalios jungties, nes gydytojas negali tiksliai kontroliuoti cemento kiekio jungtyje, todėl ten gali likti tarpas arba cemento gali būti per daug, ir jis pateks po dantenomis. Deja vienatūris implantas negali užtikrinti teisingos danties vainikėlio padėties kitų dantų atžvilgiu, todėl daugeliu atvėju yra taip pat netinkamas implantacijai.

Tikimės, kad pateikėme pakankamai informacijos, kad rinktumėtės vienintelį šiuo metu pasaulyje bemetalį dantų impalntacijos modelį dvitūriais prisukamais Šveicariškais implantais ZERAMEX.

Titaniniai implantai

Daugelis žmonių skundžiasi vieno, keleto ar net visų dantų nebuvimu. Yra daug priežasčių, dėl kurių galite netekti dantų, ir tai gali turėti didelės įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir sveikatai. Kai trūksta dantų, žandikaulio kaulas gali pradėti nykti. Taip atsitinka dėl to, kad skirtingai nei turint natūralius dantis, kramtant maistą kaulas nėra reguliariai stimuliuojamas. Dėl to Jūsų veidas ima keistis – susiraukšlėja lūpos, įdumba burna ir smakras.

Siekiant užpildyti trūkstamo danties vietą, dantų implantai yra geriausias problemos sprendimas, grąžinantis Jums šypseną. Tai jau daugiau nei 40 – metų dantų gydymo specialistų naudojamas ir šiandien pripažintas kaip pats ilgaamžiškiausias, sėkmingas ir patikimas dantų atkūrimo būdas. Dantų implantai užima trūkstamų dantų vietą ir padeda išvengti žandikaulių bei dantų lankų deformacijų, prasto estetinio vaizdo, virškinimo sistemos sutrikimų dėl nepakankamai gerai sukramtyto maisto.

Šiuolaikinis dantų implantas – iš titano pagaminta natūralios danties šaknies formos dirbtinė danties šaknis – mažas varžtelis, kuris įsukamas į žandikaulį, o ant jo tvirtinamas naujas nuolatinis dirbtinis dantis. Implantai naudojami vienam, keliems ar visiems dantims atkurti.

Dantų implantas tampa tvirta ir patikima atrama, lyg dirbtine danties šaknimi.

1. Keraminė karūnėlė; 2. Dantenos; 3. Dantų implantas; 4. Danties šaknis; 5. Žandikaulis.

Netekus vieno ar kelių dantų

Maksimaliai trumpas gydymo laikas!

Tiems, kam nepataisomai sugedo vienas ar keli dantys ir juos būtina šalinti, mes siūlme unikalų dantų atkūrimo metodą – momentinį dantų implantavimą. Naudojant šį būdą dantų implantas įsriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą. Tai paprastai atliekama per 10 – 15 minučių. Danties implantavimo procedūra prilygsta įprastam danties plombavimui. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos ir nereikia vartoti antibiotikų. Ant danties implanto iš karto pritvirtinamas gražus laikinas dantis, tad žmogus po procedūros gali nevaržomai šypsotis ir kramtyti maistą, nesutrinka jo darbinė veikla, socialinis gyvenimas. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu, niekuo nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi. Momentinis implantavimas leidžia maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką, išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų.

Po išsamios gydytojo implantologo konsultacijos ir rentgenologinių tyrimų, kiekvienu individualiu atveju mūsų pacientui parenkame jo atvejui labiausiai tinkamą dantų implantų sistemą (Nobel, Zimmer abra Strauman), kuriai gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją.

Netekus visų dantų

Daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi silpnai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir neretai gomurį žeidžiantys išimami dantų protezai, mes siūlome unikalią All-on-4 (išvertus iš anglų k. – „visi ant keturių“) gydymo metodika.

Remiantis All-on-4, pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši gydymo metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos ir nereikia vartoti antibiotikų. Vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini arba nuolatiniai dantys. Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Dantų atkūrimą naudojant All-on-4 gydymo metodiką galima derinti su momentiniu implantavimu, kai implantai įsriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis. Tai labai patogu, kai burnoje yra belikę vos keli nebepatikimi nuosavi dantys.

Jei numatoma ilgesnės trukmės operacija, ar pacientas jaučia nerimą ir baimę, paciento komfortabilumui siulome sedaciją su gydytojo anesteziologo priežiūra (programa „Kai tu miegojai“).

Patikėkite savo burnos sveikatą ir šypseną profesionaliai odontologijos klinikos „Aukštėja“ gydytojų komandai.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

NAUJI DANTYS PER DIENĄ

VISO GYVENIMO GARANTIJA

JOKIO SKAUSMO

GALIMYBĖ GYDYTIS DANTIS IŠSIMOKĖTINAI

Gydantys specialistai

Kitos paslaugos

2018-04-12T22:37:24+00:00