Dentalinių infekcijų šalinimas

Dažnai odontologai yra daug svarbesni gydant lėtines ligas (įskaitant onkologinius susirgimus), nei kitų sričų gydytojai. Dantų infekciniai židiniai (kariesas, infekcijos židiniai po nesandariomis plombomis ar karūnėlėmis, periodonto ligos, infekuoti dantų šaknų kanalai ir kt.) gali ne tik apsunkinti lėtinių susirgimų eigą, bet net juos sukelti. Šią teoriją įrodė JAV mokslininkas Dr. Weston Price paskyręs 25 metus (1900-1925) kruopštiems tyrimams ir vadovavęs 60 mokslininkų tyrimo komandai. Už šiuos nuopelnus 1915 metais jis buvo paskirtas Amerikos Dentalinės Asociacijos mokslinių tyrimų direktoriumi ir jo 1174 puslapių moksliniai darbai tapo daugelio pasaulio gydytojų vadovu.

Žymiausių to laikotarpio klinikų gydytojai pirmiausiai reikalavo iš pacientų kreiptis į odontologus ir pašalinti židinines infekcijas burnoje ir tik tada spręsdavo, kaip gydyti lėtines širdies, plaučių, sąnarių bei onkologines ligas. Dažnai jų gydyti ir nebereikėdavo.

Atsiradus atibiotikų erai ši teorija buvo užmiršta ir dentalinės infekcijos prdėtos gydyti antibiotikais, priešuždegiminiais vaistais ir kitais chemikalais. Rezultatai nenudžiugino. Pavyzdžiui JAV gyventojams rizika susirkti vėžiu 1900 metais buvo 1 iš 30, 1980 metais jau 1 iš 5, 1990 – 1 iš 4, 1995 – vienas iš 3 ir 2020 planuojama – 1 iš 2. Paskutinių metų moksliniai tyrimai patvirtina, kad dentalinės infekcijos vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų lėtinių ir onkologinių susirgimų etiologijoje. Pateiksime keletą svarbiausių faktų.

DDS, MS profesorius Dr. Ralph R.Steinman iš Loma Linda universiteto katru su fiziologijos, biofizikos ir endokrinologijos profesorium Dr. John Leonora paskyrė 40 metų moksliniams tyrimams, kad ištirtų burnos ertmės, dantų ir viso organizmo metabolizmo sąveiką. Danties dentinas nėra vientisas, jį sudaro daugybė kanalėlių. Viename dantyje jų gali būti iki 5 kilometrų! Dr. Steinman įrodė, kad medžiagos iš organizmo su intersticiniu (audinių) skysčiu per pulpos kamerą patenka į dentino kanalėlius ir tuomet jais pro emalį į burną. Šį reiškinį jis pavadino dentalinio skysčio transportu ir įrodė, kad tai savaiminio dantų valymosi mechanizmas. Bandymai buvo atliekami su pelėmis, suleidžiant joms radioaktyvaus akriflavino hidrochlorido į pilvo ertmes. Jau po šešių minučių radioaktyvus preparatas atsirasdavo dentino
kanalėliuose, o po valandos ir emalyje. Pastovus danties savaiminis valymasis
dėl dentalinio skysčio tėkmės apsaugo dantį nuo mikrobų ir dentalinių toksinų patekimo į danties vidų. Situacija pasikeičia, jei atsiranda infekcijos židinys dentine po plomba ar karūnele. Savaiminis valymasis sustoja, ten esančios bakterijos prisitaiko prie bedeguonės aplinkos, tampa labiau virulentiškomis ir toksinėmis. Kiekvieno danties sukandimo metu jos ir jų gaminami toksinai (bakterijos gamina toksinus, vadinamus tioeteriais, o grybelinė mikroflora – glio-toksinus) patenka į periodontą, o iš ten į bendą kraujotaką, keliauja po organizmą ir “renkasi” labiausiai pažeidžiamą organą. Todėl reikalingas preciziškas infekuotų danties audinių pašalinimas prieš plombavimą, mikroskopinis danties kanalų užpildymas, senų nehermetiškų plombų ir karūnėlių keitimas naujomis

JAV Kentukio universitete buvo atlikti tyrimai tikslu įvertinti, kaip dantų kanalų toksinai veikia žmogaus imuninę sistemą. 5 mikrolitrai infekuoto dantų šaknies kanalo ekstrakto blokavo 26%, o 40 mikrolitrų – 63% CDK2 kinazės aktyvumo. Tai sąlygojo išvadą, kad net vienas infekuotas danties šaknies kanalas gali 63% sumažinti imuninės sistemos efektyvumą. Šio universiteto profesorius Boyd Haley, vienas žymiausių pasaulyje toksikologijos ekspertų, panaudojo PRG – polimerazės grandininės reakcijos metodą, kuriuo galima nustatyti specifinius mikroorganizmų DNR fragmentus. Taip buvo galima identifikuoti bakterijas infekuotuose dantyse, o paskui rasti tuos pačius fragmentus širdyje, smegenyse, placentoje ir kituose organuose, įrodant, kad infekcijos sukėlėjai čia pateko būtent iš dantų! Paaiškėjo, kad net “autoimuninius” susirgimus, tokius kaip artritas ar autoimuninės širdies ligos sukelia ar apsunkina dentalinės kilmės mikroorganizmai ar jų toksinai. Taip pat nustatytas ryšys tarp konkrečių dantų ir organų pažeidimo lokalizacijos. Tai ypač būdinga onkologiniams susirgimams.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Kitos paslaugos

2017-05-24T14:58:56+00:00