KMD gydymas

Terminu “kraniomandibulinė disfunkcija” (ar KMD) apibūdinama grupė neuromuskulinių SAŽ sąnario būsenų. Toms būsenoms pirmiausiai būdingas kramtymo raumenų skausmas, SAŽ skausmas ar abu skausmai kartu (Okeson, de LeeuW). Šie nepatogumai neigiamai įtakoja pacientų gyvenimo kokybę ir socialinę adaptaciją.

Tyrinėjant ir apžvelgiant mokslinę literatūrą apie KMD nustatyta, kad beveik 75% žmonių turi bent vieną KMD požymį (sutrikusį apatinio žandikaulio judesį, sąnario traškesį, raumenų sukietėjimą palpuojant, etc..) ir apie 33% bent vieną skausminį simptomą (veido skausmą, SAŽ sąnario raumenų ar raiščių skausmą, etc.). Saghafi ir Curl duomenimis apie 85%-95% populiacijos patirs vieną ar daugiau KMD požymių per savo gyvenimą. Egermark Eriksson nustatė, kad KMD simptomai nustatomi tarp 16%-25% vaikų, apie 30% paauglių ir apie 60% suaugusių. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad KMD yra daugiapriežastinis sutrikimas kurį įtakoja biomechaniniai, neuromuskuliniai, bio-psichosocialiniai ir biologiniai faktoriai.

Su odontologiniais sutrikimais susijusios priežastys sudaro tik 10-20% KMD etiologinių faktorių, todėl vien tik odontologiniai gydymo metodai (dantų kapos, breketai, gydymas plombuojant ar protezuojant dantis) dažniausiai pacientams ne tik neduoda ženklaus ilgalaikio rezultato, bet dažnai gali net pakenkti.

Klinika “Aukštėja” kraniomandibulinės funkcijos mokslinių tyrimų centre (CMFC) kartu su JAV Tennant institutu pritaikyta unikali KMD gydymo metodika kuri remiasi holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą. Gydymo procese bendradarbiaujama su gydytojais neurologais, osteopatais, radiologais, veido ir žandikaulių chirurgais bei integruojami naujausi biofizikinio gydymo pasiekimai (biomoduliatoriai) su biokranialinės terapijos ir neurokranialinės restruktūrizacijos metodais. Dažniausiai KMD yra sudėtinė kraniosakralinės disfunkcijos dalis ir jos gydymas įmanomas tik pirmiausiai atstatant kraniosakralinės sistemos funkciją. Nuo KMD kenčiantys pacientai neretai turi ne tik KMD būdingų nusiskundimų, bet ir kitų kraniosakralinei blokadai priskiriamų simptomų, kurie bendrai vadinami Boyd/Lemke simpatinės blokados sindromu:

 • Abi veido pusės yra nefiziologiškai asimetriškos.
 • Apatinio žandikaulio padėtis netaisyklinga, kas sąlygoja KMD.
 • Vienas akies vokas primerktas (ptosis) ir priešingos pusės skruostas suplokštėjęs.
 • Vienos ausies kanalas yra aukščiau, nei kitos.
 • Dėl regos nervo kanalo obstrukcijos padidėjęs akispūdis ir sumažėję akipločiai.
 • Dėl ausies Eustachijaus kanalo obstrukcijos galimi klausos sutrikimai, “užgultos” ausys, dažnos ausų infekcinės ligos.
 • Sinusų ir nosies “užgulimas”.
 • Knarkimas.
 • Galvos ir kaklo skausmai dėl C1-C2 kalo slankstelių dislokacijos.
 • Viso stuburo slankstelių pasislinkimas sąlygojantis tarpslankstelinių diskų išvaržas.
 • Vienas petis aukštesnis už kitą ir todėl viena ranka atrodanti ilgesnė.
 • Viena mentė aukštesė už kitą ir todėl dažnai skauda tarp menčių, ypač vairuojant automobilį.
 • Pasisukę dubens kaulai sutrikdo dubens organų veiklą bei viena koja atrodo ilgesnė. Kelio sąnarių paviršiai ir raiščiai stipriau dėvisi.
 • Kūno svorio pasikeitimas sąlygoja nepaslankumą judant.
 • Dėl nepakankamos galvos smegenų likvoro cirkuliacijos sutrinka centrinės nervų sistemos veikla, miegas.
 • Migreninio pobūdžio galvos skausmai.

Mūsų kūnai turi keletą horizontalių diafragmų: kaukolės pamatas, viršutinė krūtinės ląstos atvara, diafragma, dubens pamatas, keliai, čiurnos, alkūnės, riešai. Normos atvėju stebima tik nežymi fiziologinė duominuojančios pusės asimetrija. Simpatinės blokados metu sąnarius lenkiamieji raumenys aktyvuojami, o tiesiamieji – blokuojami. To pasekoje diafragmos tampa nefiziologiškai asimetriškos ir įtakoja aukščiau minėtus simptomus, o jų korekcija turėtų prasidėti nuo vegetacinės nervų sistemos balansavimo, elektrolitų, maistingųjų medžiagų trūkumo bei homeostazės atstaymo, sveiko šarminio organizmo ląstelių pH palaikymo (pH terapija www.ladika.lt ), detoksikacijos (dentaliniai toksinai, chloras, fluoras, sunkieji metalai), hormonų (pirmiausiai skydliaukės), vitaminų (ypač D3 ir K2) ištyrimo ir kompensacijos.

Inovatyvių klinikos “Aukštėja” gydymo metodų pagalba galima koreguoti aukščiau minėtus simptomus pašalinant pagrindinę jų priežastį – simpatinę kraniosakralinės sistemos blokadą. Tai teigiamai įtakos visą Jūsų organizmo sveikatą, pašalins blokados sukeltas kūno asimetrijas, teigiamai paveiks kraniomandibulinę funkciją (KMD) ir tai sudarys sąlygas funkcinei-estetinei burnos reabilitacijai.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Kitos paslaugos

2017-05-24T14:44:02+00:00