Mikroskopinė endodontija

Mikroskopinė endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopo pagalba.

Dantų šaknų kanalų sistema – sudėtingas skirtingo diametro kanalėlių kompleksas, kurių tik mažą dalį galima išvalyti mechaniškai, todėl turi būti taikomas kompleksinis gydymas. Bakterijos, patekusios į šaknų kanalų sistemą sukelia uždegimą, kurio pasekoje miršta pulpa ir vystosi pakitimai už šaknies kanalo esančiame kaule – formuojasi židinys. Mikroskopas leidžia gydytojui įvertinti ir pamatyti danties audinių struktūrą ir pakitimus, tai kas nematoma plika akimi. Gydymo metu pašalinami infekuoti ir uždegiminiai danties pulpos audiniai, kanalai kruopščiai išvalomi, dezinfekuojami, formuojami ir užpildomi specialia plombine medžiaga (gutaperča).

Gydymą sudaro trys pagrindiniai etapai:

  1. Kanalų praėjimas. Tikslas – surasti praėjimą per visą šaknies ilgį iki viršūnės. Tai pats sudėtingiausias ir reikalaujantis daugiausiai laiko gydymo etapas. Kartais kanalų diametrai būna labai maži – 0,06 mm, 0,08 mm, 0,1mm. Norint surasti tokio mažo diametro kanalus – būtinas chirurginis mikroskopas. Kanalų preparavimui naudojami ultragarsiniai skaleriai, kurių dėka įmanoma tiksliai ir preciziškai dirbti, išsaugant kiek įmanoma daugiau danties kietųjų audinių.
  2. Kanalų chemomechaninis valymas – Tikslas – išplatinti praeitą kanalą, išsaugant danties šaknies kanalo anatomiją, paruošti vietą medikamentams bei naujai plombinei medžiagai. Šio etapo metu naudojami lankstūs mašininiai arba rankiniai nikelio titano instrumentai, padedantys pašalinti likusius nešvarumus, senas plombines medžiagas. Tačiau mechaniniai instrumentai negali patekti į visas šaknų kanalų sistemos vietas, todėl naudojami cheminiai tirpalai, kurie dezinfekuoja šaknies kanalų sistemą. 
  3.  Kanalų plombavimas. Tikslas – užpildyti kanalą plombine medžiaga per visą jo ilgį. Šiam tikslui naudojamos termoplastinės plombinės medžiagos, kurios šildant ir kondensuojant prisitaiko prie sudėtingos kanalų anatomijos. Taip kanalų sistema hermetiškai uždaroma ir buvęs židinys, priklausomai nuo jo dydžio, sugija savaime per kelis mėnesiu, ar metus.

Endodontiškai sugydytas dantis turi būti kuo skubiau atstatytas, siekiant išvengti naujų bakterijų patekimo į šaknų kanalų sistemą ir apsaugant nuo danties/šaknies skilimo. Gydytojas endodontologas visada dirba komandoje su kitais odontologais specialistais, kurie danties formą ir funkciją atstato plombuojant arba protezuojant, priklausomai nuo klinikinės situacijos.

Gera endodontija + greitas, kokybiškas atstatymas = Gera prognozė!

Šiai dienai endodontinis gydymas neskausmingas, o rezultatai sėkmingi ir ilgalaikiai. Endodontinio gydymo sėkmė siekia 94 %.  Moderni šiuolaikinė technologija ir išsamios žinios padeda įveikti ir sudėtingas situacijas – praeiti lenktus užkalkėjusius kanalus, pašalinti lūžusius instrumentus ar senus kultinius kaištinius įklotus.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Gydantys specialistai

Kitos paslaugos

2017-05-24T13:36:57+00:00