Loading...

Periodonto ligų gydymas

Periodontu vadinami dantį supantys audiniai. Periodonto ligos prasideda neprikalusomai nuo paciento amžiaus. Beveik pusei žmonių, vyresnių nei 18 metų, pasireiškia dantenų uždegimo požymiai. Ir net 75% vyresnių nei 35 metai žmonių serga įvairiomis periodonto ligomis. Periodonto ligos daro neigiamą įtaką žmogaus sveikatai: padidėja rizika susirgti ateroskleroze, insultu ar infarktu.

Periodontitas – tai mikroorganizmų arba apnašų sukeltos infekcijos, kurios suardo danties raiščius ir aplink jį esantį kaulą. Atsiradus periodontitui dantenos atsiskiria nuo danties, susidaro plyšys – vadinamoji „dantenų kišenė”. Laikui bėgant „dantenų kišenės” didėja, gilėja, jose kaupiasi apnašos ir akmenys. Vėliau procesas apima vis gilesnius audinius, tirpsta žandikaulio kaulas aplink dantį, dantys pradeda klibėti, kol galiausiai yra prarandami. Periodonto ligų atsiradimą daugiausia įtakoja mikrobinis dantų apnašas, mitybos sutrikimai, vitaminų stoka organizme. Didelę reikšmę turi ir paveldimumas, sisteminės ligos, genetiniai ir hormoniniai sutrikimai. Ankstyvoje stadijoje dažnai galima neskausmingai sustabdyti ir net visiškai išgydyti daugumą periodonto ligų.

Pradinis periodontito etapas – gingivitas, pasižymi paraudusiomis ir kraujuojančiomis dantenomis valantis dantis. Tai yra paviršutinis dantenų uždegimas, kuris gali progresuoti į periodontitą, jei nebus atliekama reguliari ir tinkama burnos higiena. Tad jei pastebite dantenų kraujavimą, pastovų blogą burnos kvapą, patinusias ar jautrias dantenas, reikia nedelsiant kreiptis į burnos higienistą, kuris įvertins periodonto būklę.

Chirurginis gydymas taikomas tuomet, kai liga yra pažengusi ir jos nebeįmanoma išgydyti konservatyviais būdais. Tuomet, atlikus vietinį nuskausminimą, pašalinami apie dantis esantys pakitę audiniai, akmenys, dantenos apie dantis apsiuvamos. Kartais apie dantis susidaręs kaulo defektas užpildomas įvairiais kaulo užpildais bei medikamentais, skatinančiais audinių regeneraciją. Deja, chirurginio gydymo metu gali būti pašalinti kai kurie dantys, kurių laikymasis kaule ir kramtymas yra nesuderinami. Galimos periodontologinės procedūros: kiuretažas, lopo operacija, gingivektomija, kaulo audinio kontūravimas, kaulo priauginimas, minkštųjų audinių priauginimas ir pan. Po chirurginio gydymo 2-3 paras gali būti patiriami tam tikri nepatogumaidėl nestipraus skausmo ar patinimo.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Gydantys specialistai

Kitos paslaugos

2017-05-24T10:57:29+00:00