Loading...

Gydykitės be baimės !

Žmogus turi įgimtą savybę jausti baimę.

Dauguma jau vaikystėje susidūrėme su išgyvenimais, patirtais atliekant įvairias medicinines procedūras. Skausminga patirtis: neigiamos emocijos, nerimas, patirtas stresas lieka atmintyje ir tai gali būti dantų gydymo baimės priežastimi. Todėl klinikoje didelis dėmesys skiriamas streso valdymui, baimės kontrolei ir programai „Kai tu miegojai

Vienas trečdalis baimių yra įgyjama mokantis iš aplinkos, kiti du trečdaliai baimių įgyjami per tiesioginę patirtį. Pacientas, patyręs skausmingą dantų gydymą, ateityje gali būti nusiteikęs prieš šias procedūras. Nereguliarūs apsilankymai ir vizitų pas odontologą vengimas gali peraugti į dantų gydymo baimę. Bijoti gydytis dantis, galima ir išmokti iš aplinkos: iš dantų gydymo bijančių šeimos narių, draugų, kolegų negatyvių pasakojimų. 5 proc. bijančių gydytis dantis ir vengiančių šių procedūrų negali nurodyti konkrečios priežasties, kodėl jie nesilanko pas gydytoją odontologą.

Vaikų išmoktas baimės elgesys neabejotinai yra susijęs su šeimos narių dantų gydymo baime ir jos demonstravimu. Ir nors klinikinėje praktikoje tėvų dantų gydymo baimės įtaka vaiko elgesiui odontologinio gydymo metu yra pakankamai lengvai atpažįstamas reiškinys. Tėvai yra labiau linkę pateisinti netinkamą vaiko elgesį, nei pripažinti savo nerimą ar baimę. Kai kurie tėvai, atvykę su vaiku į odontologijos kliniką, patys perdėtai nerimauja dėl gydymo procedūrų ir savo nerimą perduoda vaikams. Vertinant vaikų galimybes išvengti bauginančių situacijų, akivaizdu, kad tėvų įtaka yra labai didelė.

Išmoktas baimės elgesys stebimas ir kartoje, užaugusioje be dantų ėduonies. Dauguma jų niekada nėra patyrę skausmo, jiems atliktos tik profilaktinės procedūros, tačiau dalis jų vistiek labai bijo dantų gydymo. Tai aiškinama būtent išmoktu baimės elgesiu iš kitų žmonių.

Yra sukaupta nemažai įrodymų, kad vaikų ar suaugusiųjų, kurie bijo gydytis dantis, burnos sveikatos rodikliai yra gerokai prastesni, nei nebijančių. Ypač verčia nerimauti tai, kad ėduonies paplitimas Lietuvos mokyklinio amžiaus vaikų (grupėje iki 15 metų) siekia 96 proc.

Jei žmonių vizitas pas gydytoją odontologą siejamas su stresu, tai streso metu į kraują išsiskiria įvairios biologiškai aktyvios medžiagos. Dėl šios priežasties sustiprėja kvėpavimas, pagreitėja ar sutrinka širdies ritmas, išpila prakaitas, pakyla kraujospūdis, vienur išsiplečia, kitus susitraukia kraujagyslės, padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Tai gali turėti neigiamos, ar net kritinės įtakos žmogaus sveikatai.

Sedacija – tai trumpo veikimo medikamentais sukeltas sąmonės slopinimas, pasireiškiantis mieguista būsena arba miegu, iš kurio pacientas po precedūros lengvai pažadinamas. Sedacijos metu gydytojas anesteziologas stebi paciento širdies susitraukimo dažnį, kraujo įsotinimą deguonimi, arterinį kraujo spaudimą ir kvėpavimą. Pacientui ir gydytojui suteikiamas komfortas chirurginės intervencijos ar gydymo metu, nes pacientas atsipalaiduoja, dingsta stresas, nerimas, baimė ir laikas praeina nepastebimai. Gydytojas tokiu būdu gali saugiai ir kokybiškai atlikti numatytas procedūras. Po intervencijos pacientas išleidžiamas tik su lydinčiu asmeniu.

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Gydantys specialistai

Kitos paslaugos

2017-05-24T14:32:39+00:00