Sužinokite, kuri paslauga Jums reikalinga
Pradėti
Paslaugos
Sužinokite, kuri paslauga Jums reikalinga
Pradėti
Alergijų metalams tyrimai
MELISA - kliniškai patvirtintas kraujo tyrimas padidėjusiam jautrumui metalams nustatyti
Svarbumas
Parodo ar Jūs alergiškas odontologijoje naudojamiems metalam
Tikslumas
Tyrimas tikslesnis už odos lopų testus
Patikimumas
Tyrimas atliekamas laboratorijoje Vokietijoje
Greitis
Pristatome medžiagą ištyrimui laboratorijon per 24 valandas
Saugumas
Parodo, ar metalai nėra kitų Jūsų susirgimų priežastis
Profesionalumas
Įvertiname tyrimų rezultatus ir gydymo reikalingumą

Verta žinoti:

 • Nors metaliniuose dantų implantuose esantis titanas paprastai laikomas „biologiškai suderinamu“ metalu, būtent todėl jis naudojamas burnos chirurgijoje ir ortopedijoje, nemažai žmonių daliai titanas ar jo sudėtyje esančios priemaišos gali sukelti IV lėto tipo alergines reakcijas. 
 • Grynu laikomas titanas, kurį sudaro maždaug 99 proc. šio metalo. Tačiau titane randama nikelio, chromo, kobalto ir aliuminio pėdsakų, kurių neįmanoma išvengti dėl gamybos proceso, bet net šie pėdsakai gali sukelti alergines reakcijas.
 • Alergijų titanui ar kitų metalų priemaišoms simptomai gali būti įvairūs: raumenų, sąnarių ir nervų skausmas, lėtinio nuovargio sindromas, neurologinės problemos, depresija, jautrumas įvairioms cheminėms medžiagoms, dermatitas, į aknę panašus veido odos uždegimas, galvos skausmas. Po implantacijos, šie simptomai gali pradėti reikštis ne iškart, bet kelių mėnesių laikotarpyje. 
 • Mūsų klinikoje atliekamas „Melisa“ alergijų metalams tyrimas. Tai pagerinto specifiškumo ir jautrumo, optimizuotas, kliniškai patvirtintas limfocitų transformacijos testas (LTT), plačiai naudojamas nustatant IV-o tipo alergines reakcijas į metalus.
 • Prieš pasirenkant metalinius dantų implantus rekomenduojame atlikti tyrimą dėl alergijos penkiems dažniausiai dantų implantuose aptinkamiems metalams: aluminiui, titanui, vanadžiui, nikeliui, chromui. Tikėtina, kad metalams arba papuošalams alergiški žmonės taps perdėtai jautrūs metaliniam implantui, todėl jiems reikalingas “Melisa” tyrimas.
 • „Melisa“ alergijų metalams tyrimas reikalingas ir renkantis metalinius breketus ortodontijoje, turint gyvsidabrio plombas. Cirkonio dioksido keraminius dantų implantus rekomenduojame naudoti pacientams, kuriems būdingos alerginės reakcijos į metalus. 
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Ar man reikalingas „Melisa“ alergijų metalams tyrimas?

„Melisa“ alergijų metalams tyrimas reikalingas jei planuojate pasirinkti metalinį dantų implantą, metalinius dantų breketus, protezavimą metalo keramikos karūnėlėmis. Jis taip pat rekomenduotinas, jei sergate lėtine liga, jaučiate raumenų, sąnarių ir nervų skausmus, lėtinio nuovargio sindromą ar jus kamuoja neurologinės problemos, depresija, jautrumas įvairioms cheminėms medžiagoms, dermatitas, į aknę panašus veido odos uždegimas, galvos skausmas ir jūsų organizme yra aukščiau minėtų metalinių objektų.

Galimos alerginių reakcijų į titaną priežastys?

Titaną veikiant oru, ant jo susidaro stabili oksido plėvelė, apsauganti metalų sąlytį su organizmo audiniais. Tačiau tiriant pacientus, nustatyta, kad metalo jonai iš implantų vistiek patenka į organizmo skysčius ir audinius. Burnos ertmėje veikia papildomi veiksniai, kaip antai infekcijos, bakterijos (lipopolisacharidai), dantų pastos su fluoru ir rūgštingas maistas. Dalis mokslininkų teigia, kad alergines reakcijas į titaninius implantus nustatyti sunku todėl, kad pacientai gali būti jautrūs ne titanui, bet ir šiame metale esančioms priemaišoms, pavyzdžiui, nikeliui, chromui ir kadmiui. 

Kuo skiriasi „Melisa“ ir “odos lopo” testai naudojami vertinant alergijas metalams?

Tyrimai rodo, kad nustatant organizmo jautrumą metalams, limfocitų transformacijos testai tinkamesni už odos lopo testus. Pažymėtina, kad su implantais susijusių perdėto jautrumo reakcijų mediatoriai – įjautrintos T ląstelės, kurios ir tiriamos “Melisa”testu. Odos lopo testas nepakankamai standartizuotas kas menkina šio metodo patikimumą. Nuomonės apie odos lopo testo tikslumą nustatant alergines reakcijas į titaną labai nevienodos. Per daugiau nei dešimtmetį, „Mayo“ klinikos specialistams šiuo būdu nepavyko patvirtinti alerginių reakcijų į titaną net po to, kai apie tokius atvejus buvo paskelbta moksliniuose straipsniuose. Įrodyta, kad titanas sukelia kliniškai svarbias perdėto jautrumo reakcijas, kurias galima nustatyti „Melisa“ testu. Dalis chirurgų siūlo naudoti „Melisa“ testą prieš operuojant pacientus, kuriems gali pasireikšti alergija metalams. Šis tyrimas padeda išrinkti pacientui tinkamiausius dantų implantus. 

Kokios yra alternatyvos pacientams, kuriems pasireiškia perdėtas jautrumas metalams?

 Cirkonio oksido (cirkonio) dantų implantus galima naudoti pacientams, kuriems būdingos alerginės reakcijos į metalus.

Kokie yra alergijos metalams simptomai ir kada jie pasireiškia?

Alergijos titanui simptomai yra įvairūs, tačiau ne visi jie būdingi kiekvienam pacientui. Toliau pateiktas dalinis simptomų sąrašas buvo paskelbtas straipsnyje „Perdėtas jautrumas titanui: klinikiniai ir laboratoriniai įrodymai“ (angl. Hypersensitivity to titanium: Clinical and laboratory evidence). Šiuos simptomus nurodė titanui alergiški pacientai:

 • raumenų, sąnarių ir nervų skausmas, 
 • lėtinio nuovargio sindromas, 
 • neurologinės problemos, 
 • depresija, 
 • jautrumas įvairioms cheminėms medžiagoms, 
 • dermatitas, į aknę panašus veido odos uždegimas, 
 • galvos skausmas. 

Po implantacijos, šie simptomai gali pradėti reikštis kelių mėnesių laikotarpyje.

Klinika
M. Valančius g. 19, Kaunas, Lietuva
Darbo laikas: I-V 9-19 val.
+370 698 52451
Mes susisieksime su jumis.
Neteisingai arba nepilnai įvesti duomenys.
Registracija
Registruotis galite internetu arba paskambine mūsų telefonu: +370 698 52451 WhatsApp
 • Vizitas klinikoje
 • Nuotolinė konsultacija
Pasirinkite PAGEIDAUJAMĄ laiką
Neteisingai arba nepilnai įvesti duomenys.

Šypsena – geriausia dovana

Pasirūpinkite savo artimiausiųjų sveikata bei padovanokite jiems apsilankymą Aukštėjos biologinės odontologijos klinikoje.

Dovanok!