Sužinokite, kuri paslauga Jums reikalinga
Pradėti
Paslaugos
Sužinokite, kuri paslauga Jums reikalinga
Pradėti
Periodonto ligų gydymas
Aplink dantis ir dantų implantus esančių struktūrų sveikatos atstatymas
Inovacijos
Naujausios metodikos didina gydymo sėkmę
Diagnostika
Skaitmeninės technologijos padeda pastebėti periodonto ligas ankstyvoje stadijoje
Profesionalumas
Profesionalūs gydytojai specialistai periodontologai
Holistika
Gydymas gerina viso organizmo sveikatą
Dėmesys
Atidus, rūpestingas, atsakingas personalas
Komfortas
Gydyti galime sedacijoje (gydymas Jums miegant)

Verta žinoti

  • Periodontitas yra klastinga liga, dažnai nesukelianti jokio skausmo. Uždelsta šios ligos gydymo pradžia gali baigtis vieno, kelių ar visų dantų netekimu. 
  • Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė ypatingą burnos ertmės mikrobiomo (burnos mikroorganizmų visumos), dantų savaiminio valymosi ir seilių rūgštingumo (pH) reikšmę periodonto ligų atsiradimui,  todėl į periodonto ligų gydymą žvelgiama kitaip nei iki šiol. 
  • Sutrikus sveikam burnos mikrobiomui,  savaiminiam dantų valymuisi ir esant rūgštiniam seilių pH, apydančio srityje formuojasi apnašos, dėl to pažeidžiami periodonto audiniai ir atsiranda infekcijos židiniai, vadinami “periodonto kišenėmis”. 
  • Nustatyta, kad periodonto ligos yra lėtinės neinfekcinės ligos, kurių pagrindinės priežastys yra tokios pačios, kaip ir lėtinių širdies-kraujagyslių, plaučių susirgimų ar vėžio. 
  • Periodonto ligų atsiradimui įtakos turi netinkama mityba, gyvensena, maistinių mikromedžiagų trūkumas, prasti burnos higienos įpročiai.
  • Nors daugelis mano, kad periodonto ligos yra nepagydomos, šiuolaikiniai gydymo metodai leidžia sėkmingai sustabdyti ligų progresavimą ir išsaugoti dantis. Tačiau svarbu atminti – kuo anksčiau pradedamas periodontito gydymas, tuo geresni gydymo rezultatai.
KAINOS
Uždaras kiuretažas (vienas dantis) 45-65€
Periodonto operacija (vienas dantis) 95€
Dantenų plastika 150€
Prieangio plastika (1-2 dantys) 340€
Gomurio plastika uždengiant apsinuoginusias dantų šaknis 350€
Pasaitėlio plastika 300€
Minkštųjų audinių augmentacija (storinimas) 350€
Sėkmės istorijos
Visos istorijos
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Ar periodonto ligomis serga tik vyresnio amžiaus žmonės?

Ne, periodonto ligų atsiradimas nepriklauso nuo paciento amžiaus. Beveik pusei vyresnių nei 18 metų žmonių pasireiškia pradiniai periodonto ligų požymiai, pavyzdžiui, dantenų uždegimas. Net 75% vyresnių nei 35 metai žmonių kenčia nuo periodontologinių ligų ir jų sukeltų pasekmių.

Kaip pastebėti besiformuojančias periodonto ligas?

Dažniausiai, besivystant periodontitui, pacientai gali pastebėti dantenų paraudimą, kraujavimą valant dantis ir blogą burnos kvapą. Atsiradus dantenų recesijai,  jaučiamas dantų kaklelių jautrumas ir skausmas dantų valymo metu.  Pasireiškus bent vienam iš minėtų simptomų, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją periodontologą.

Kokie veiksniai lemia periodonto ligų atsiradimą?

Didžiausią įtaką periodonto ligų atsiradimui turi ilgalaikės dantų apnašas formuojančių bakterijų sankaupos. Jos atsiranda netaisyklingai valant dantis ir reguliariai neatliekant profesionalios burnos higienos. Periodonto ligas taip pat gali lemti vitaminų bei maistinių mikromedžiagų stoka organizme, paveldimumas, sisteminės ligos, mitybos, genetiniai ir hormoniniai sutrikimai.

Kokios yra laiku negydomų periodonto ligų pasekmės?

Jei periodonto ligos nėra laiku pastebimos ir gydomos, dėl ilgainiui netenkamų dantų pacientams gali sutrikti kramtymo, kalbėjimo funkcija, didėja rizika susirgti ateroskleroze, II tipo cukriniu diabetu, reumatoidiniu artritu.

Kokią įtaką periodonto ligoms turi sveikas burnos mikrobiomas?

Įrodyta, kad burnos mikrobiomas, kurį daugiausia sudaro bakterijos, stipriai veikia bendrą mūsų organizmo sveikatą. Sveikas, ekologiškas, subalansuotas  burnos mikrobiomas atlieka daugybę labai svarbių organizmui funkcijų, kurių viena yra organizmo apsauga nuo pavojingų, ligas sukeliančių mikrobų. Tai savotiški imunologiniai vartai, saugantys mūsų organizmą. 

Kokia yra periodonto ligų gydymo eiga?

Pirmame etape (sisteminė fazė) vertiname bendrą  organizmo sveikatą, gyvenseną, mitybą, žalingus įpročius. Yra žinoma, jog cukrinis diabetas, širdies kraujagyslių ir panašios ligos turi įtakos periodontito atsiradimui ir vystymuisi. Be to, periodontito gydymas teigiamai veikia ne tik burnos sveikatą, bet ir minėtų sisteminių susirgimų eigą. 

Antrame etape (higieninė fazė) valome dantų apnašas, formuojame asmeninės burnos higienos įpročius, mokome taisyklingai valytis dantis ir tarpdančius, taikome individualizuotą SOLO profilaktikos programą. Esant gerai burnos higienai, atliekame kruopštų periodonto valymą ir dezinfekciją. Giluminį kišenių valymą, dar vadinamą kiuretažu, atliekame nuskausminę, minimaliai invazyviu būdu.  Dezinfekavimui ir geresniam gijimui skatinti procedūrų metu klinikoje „Aukštėja“ taikoma ozono terapija. Svarbu žinoti, jog nepašalinus dantų, kurių neįmanoma sugydyti, jie gali tapti bakterijų rezervuaru ir vėliau užkrėsti gyjantį periodontą bei visą organizmą. Taip pat svarbu keisti nekokybiškas dantų restauracijas ant kurių kaupiasi apnašos, skatinančios periodonto ligų atsinaujinimą. 

Trečiame etape (chirurginė fazė) atliekame chirurginį periodontito gydymą, kuris reikalingas tuomet, kai liga yra pažengusi ir jos neįmanoma išgydyti reguliariai lankantis pas profesionalų burnos higienos specialistą ar formuojant nepriekaištingus dantų priežiūros įpročius. 

Šiuolaikinėje periodontologijoje taikomas minimaliai invazyvus chirurginis gydymas, dažnai kartu naudojamos regeneracinės medžiagos, skatinančios prarasto kaulo aplink dantis atsistatymą. 

Šioje fazėje taip pat atstatome kramtymo funkciją. Stabilizavus periodontitą, dėl nutirpusio kaulo, likusių dantų atsparumas kramtymo jėgoms būna sumažėjęs, todėl tokių dantų ilgaamžiškumui labai svarbu atstatyti aplink juos buvusius netektus dantis. Tam dažniausiai naudojame dantų implantus. Vyrauja nuomonė, jog periodontitu sergantiems žmonėms dantų implantai netinka, tačiau tai nėra tiesa. Dantų implantai sergantiesiems periodontitu gali tarnauti taip pat ilgai kaip ir sveikiesiems, jei periodontitas yra stabilizuotas, reguliariai atliekama priežiūra bei laikomasi geros asmeninės burnos higienos.

Ketvirtame etape (palaikomoji fazė) svarbu palaikyti gerą organizmo sveikatą, tinkamai rūpintis asmenine burnos higiena. Taikome individualiai Jums parinktą SOLO programą, patariame reguliariai lankytis pas burnos higienistą  profesionaliai  burnos higienai su ozono terapija  bei  tikrintis  burnos sveikatą pas gydytoją periodontologą. 

Kokias dar ligas gydo gydytojai periodontologai?

Mūsų klinikoje gydytojai periodontologai taip pat gydo dantenų recesijas, kuomet dėl dantenų uždegimo, traumų, amžinių pakitimų ar periodonto ligų atsidengia dantų šaknys. 

Klinika
M. Valančius g. 19, Kaunas, Lietuva
Darbo laikas: I-V 9-19 val.
+370 698 52451
Mes susisieksime su jumis.
Neteisingai arba nepilnai įvesti duomenys.
Registracija
Registruotis galite internetu arba paskambine mūsų telefonu: +370 698 52451 WhatsApp
  • Vizitas klinikoje
  • Nuotolinė konsultacija
Pasirinkite PAGEIDAUJAMĄ laiką
Neteisingai arba nepilnai įvesti duomenys.

Šypsena – geriausia dovana

Pasirūpinkite savo artimiausiųjų sveikata bei padovanokite jiems apsilankymą Aukštėjos biologinės odontologijos klinikoje.

Dovanok!