Loading...

Protezavimas

Aukščiausia kokybė, ilgaamžiskumas, preciziškas tikslumas ir tobula estetka!

Protezavimas – tai pažeistų danties audinių atkūrimas atstatant kramtymo funkciją, šypsenos bei veido estetiką.

Gydymas pradedamas nuo kruopštaus planavimo, visos stomatognatinės sistemos įvertinimo. Atsižvelgiant į paciento lūkesčius ir esamą dantų bei žandikaulių būklę, sudaromas kiekvienam pacientui individualus, jo situacijai labiausiai tinkamas gydymo planas, aptariami jo etapai, pasiūlomos kitos galimos gydymo alternatyvos, kiek leidžia esama situacija.

Protezavimas yra galutinis komandinio gydymo etapas, užtikrinantis viso atlikto gydymo rezultatų stabilumą bei ilgaamžiškumą ir atliekamas po terapinio, endodontinio, chirurginio, periodontologinio ar ortodontinio gydymo.

Prieš atliekant protezavimo darbus klinikoje, laboratorijoje dantų technikai atlieka būsimo darbo vizualizaciją – planavimą. Iš vaško atkuriama dantu forma bei anatomija  ir specialiomis kapomis perkeliama ant paciento dantų, kad būtų galima įvertinti naujų restauracijų formą, visus būsimos šypsenos niuansus, fonetiką. Pacientai gali būti saugūs, žinodami koks rezultatas jų laukia.

Sudėtingi dabai planavimui bei gamybai siunčiami i Vokietijos laboratoriją.

Danties audiniai atkuriami įklotais, užklotais, laminatėmis, daliniais ar pilnais vainikėliais. Šiandien, naujausios žinios ir technologijos, leidžia tai daryti minimaliai invazyviai, saugant sveikus danties audinius. Kai kuriais atvejais, kaip pvz. priekinių dantų srityje koreguojant dantų formą, spalvą bei šypsenos estetiką, ar šoninių dantų srityje –  atkuriant nudėvėtus danties audinius, bei atstatant kramtymo funkciją galima  protezuoti net nešlifuojant (nepreparuojant) danties audinių.

Mūsų tikslas – kokybiškas darbas, kuriuo galėtumėte džiaugtis ne vienerius metus!

 

LAMINATĖS

Tiems, kurie nori džiaugtis savo tobula spindinčia šypsena, siūlome patį estetiškiausią sprendimą – laminates.

Ne visais atvejais priekinių dantų plombavimu pavyksta pasiekti maksimalią estetiką ir pakankamą tvirtumą, tuomet  geriausias sprendimas – laminatės.

Laminates – tai sveikus danties audinius tausojantis, minimaliai invazyvus estetinis protezavimas. Tai iki 0,4 mm storio daugiasluoksnės, šviesai pralaidžios porceliano plokštelės, kurios klijuojamos prie specialiai paruošto danties paviršiaus, kuriam kartais gali net nereikėti papildomos preparacijos gražtu. Laminatės rekomenduojamos norint pagerinti danties estetinį vaizdą, jomis galima koreguoti pakitusią danties formą ir spalvą, atstatyti nusidėvėjusius ar nuskilusius dantis, uždaryti nedidelius tarpelius tarp dantų. Laminatės gaminamos kiekvienam pacientui individualiai, prieš tai atlikus kruopštų estetinį ir funkcinį planavimą, gaminant laboratorijoje būsimų restauracijų maketą iš vaško ir jį matuojant burnoje. Laminatės gerai toleruojamos, mažiau dėvisi nei plombinės medžiagos, laikui bėgant nepakeičia spalvos ir blizgesio, nekaupia apnašo.

Laminatės puikiausiai tiks tiems kurie nori džiaugtis savo spindinčia šypsena!

 

UŽKLOTAI / ĮKLOTAI

Tai mikroptotezai iš keramikos, kurie gaminami dantų technikų laboratorijoje.

Kai danties paviršius stipriai pažeistas, ne visada danties atstatymas plomba bus efektyvus ir atkurs pakankamą danties tvirtumą. Plombuojant didelius defektus, sunku atkurti teisingą danties kramtomojo paviršiaus ir tarpdančių anatomiją, po kelerių metų didelė plomba neišvengiamai keičia formą susitraukdama, formuojasi mikroplyšiai tarp danties ir plombos. Šiuo atveju geriausia išeitis prarastus danties audinius atstatyti restauracijomis iš keramikos.

Pažeidimai kramtomojo paviršiaus vagelių ir duobučių srityje atkuriami įklotais ar užklotais, dažniausia dengia visą kramtomąjį paviršių ir kontaktinius paviršius, jei šie yra pažeisti. Tai danties audinius tausojantis metodas.

Kokybiškai pagaminta restauracija sustiprina ir apsaugo dantį, atkuria natūralią danties anatomiją, bei tarmprius ir tikslius kontaktus su aplinkiniais ir antagonistiniais dantimis, yra atspari nusidėvėjimui, nekeičia spalvos ir burnoje atrodo bei tarnauja išties puikiai!

 

VAINIKĖLIS (danties karūnėlė)

Kai netenkama daug danties audinių – geriausias sprendimas dantį restauruoti vainikėliu. Tai natūralaus danties dydžio, formos ir spalvos apvalkalas, kuris pilnai apgaubia pažeistą dantį ir skirtas atkurti danties tvirtumui ir atsparumui kramtymo jėgoms, bei pagerinti estetinį vaizdą.  Prieš uždedant vainikėlį – dantį reikia paruošti, priklausomai nuo klinikinės situacijos: sugydyti šaknis, išvalyti bei atstatyti karieso pažeistus audinius, nušlifuoti ir nuimti atspaudą, kad būtų galima laboratorijoje pagaminti tikslų protezą. Visuomet iš karto pagaminamas laikinas plastmasinis vainikėlis, kuris palaiko sukandimo aukštį, dantenų kontūrą bei leidžia patogiai jaustis, kol gaminama nuolatinė restauracija. Pagamintas nuolatinis vainikėlis fiksuojamas prie danties specialiu cementu.

Jei trūksta vieno- dviejų dantų ir atsisakoma implantacijos – gali būti gaminamas tiltinis protezas, uždedant jį ant nušlifuotų gretutinių dantų.

Vainikėliai gali būti gaminami iš bemetalės keramikos, cirkonio ar metalo. Vainikėliais protezuoti dantys atrodo natūraliai, neišsiskiria iš dantų eilės,  puikiai funkcionuoja ir yra pakankamai tvirti kad atlaikytų kramtymo krūvį.

Vainikėliai ant implantų gali būti prisukami arba cementuojami, gaminami frezuojant individualią cirkonio ar nikelio – titano atramą.

 

PILNI IŠIMAMI PROTEZAI (plokštelės)

Šie protezai skirti pacientams netekusiems visų dantų. Gaminant plokšteles į plastmasinį, dantenas imituojantį pagrindą sustatomi plastmasiniai dantys. Protezas gula ant dantenų ir laikosi tik dėl siurbimosi prie gleivinės efekto. Deja, šiais protezais galima atkurti tik pusę buvusio kramtymo efektyvumo. Dėl gomurį ir dantenas dengiančios plastmasės sunkiau pajusti maisto skonį,  juos nešiojant tirpsta žandikaulio kaulas, ko pasekoje kramtant protezas burnoje gali judėti. Plokštelės fiksacijai pagerinti galima įsriegti porą implantų, tuomet protezas bus stabilus ir nespaus.

Kaip laikini protezai, rekomenduojamos elstinės plokštelės, kurios užpildo trūkstamų dantų vietą, kol sugis kaulas po chirurginių intervecijų.

 

DALINIAI IŠIMAMI PROTEZAI

Tai lanko atraminiai protezai, gaminami netekus keleto dantų ir neesant galimybės įsukti implantų. Šie protezai pakankamai neblogai atkuria kramtymo funkciją, netrikdo kalbos, lengvas pripratimas. Būtina sąlyga šiam protezui gaminti – keletas likusių pakankamai tvirtų savų dantų. Daliniai išimami protezai gaminami liejimo būdu, turi ploną metalinį karkasą ir individualiai išmodeliuotus metalinius kabliukus arba specialius užraktus. Šiandien dienai, ištobulėjus dantų implantologijai, lankai, kaip visi  kiti išimami protezai, gaminami vis rečiau.

 

Kodėl verta rinktis mus?

20 METŲ PATIRTIS

AUKŠČIAUSIOS KVALIFIKACIJOS GYDYTOJAI

NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS

AUKŠČIAUSIO LYGIO STRERILUMO KONTROLĖ

RŪPESTIS IR NUOŠIRDUMAS PACIENTAMS

Gydantys specialistai

Kitos paslaugos

2017-05-24T14:01:05+00:00